Odchudzanie a makaron

Odchudzanie a makaron

23 marca 2022 Wyłączone przez Daniel

Podczas zrzucania zbędnych kilogramów zadajemy sobie często pytanie, czy powinniśmy jeść daną grupę produktów i jak często możemy sobie pozwolić na odstępstwo od rygorystycznych zasad. Najbardziej kusi to, co zakazane. O ile rozumiemy, że słodycze i przekąski muszą zostać znacznie ograniczone, o tyle już na co dzień trudniej zrezygnować z ulubionych dań. Zastanawiamy się, czy kolejna porcja makaronu nie wpłynie negatywnie na naszą sylwetkę i czy możemy jeszcze dodać odrobinę tego pysznego sosu. Na szczęście zdrowe odżywianie jest modne, a producenci żywności starają się oferować ciągle nowe produkty, także te o zmniejszonej kaloryczności. Do tej grupy należy konjac makaron.

Właściwości konjac makaronu

Produkt ten ma w swoim składzie tylko wodę i mąkę z rośliny konjac. Konsystencja makaronu lekko żelowata i elastyczna, produkt jest półprzezroczysty, o lekko białym kolorze. Dzięki temu, że nie ma smaku, doskonale komponuje się z większością sosów i pochłania ich aromaty oraz smaki. W 100 gramach konjac makaron jest tylko 6 kalorii, co sprawia, że nie musimy obawiać się dodatkowej łyżki pysznego sosu. Dodatkowo jest bezglutenowy oraz wegański a przy okazji nasyci żołądek na długo.

Jak przygotować?

Przygotowanie konjac makaronu jest szybkie i proste. Po wyjęciu z opakowania należy go przelać zimną wodą, tak by pozbyć się zapachu skrobi, który powstał przez dodanie do produktu stabilizatora odpowiedzialnego za zachowanie właściwego kształtu. Nie jest to absolutnie żaden konserwant i nie musimy się go obawiać. Następnie wystarczy dodać makaron do gorącej potrawy i danie gotowe. Nie ma potrzeby gotowania go. Sprawdzi się również w sałatkach i jako zamiennik ryżu.

Makaron praktycznie bez kalorii to marzenie wielu osób na diecie. Teraz jest on dostępny od ręki. Z pewnością warto wypróbować ten produkt i przekonać się, że nie zawsze trzeba rezygnować ze swoim ulubionych dań, tylko można zamieniać składniki na te mniej kaloryczne i tak samo sycące.